Kiedy przeprowadzić polimeryzację podłogi?

Są 2 momenty w życiu każdej podłogi w której należy przeprowadzić proces impregnacji czyli nałożeniu środka zwanego polimerem. Pierwszy z nich to moment bezpośrednio po położeniu a drugi po gruntownym czyszczeniu.

Bardzo często dochodzi do zaniedbania, którego skutkiem jest użytkowanie posadzki (linoleum, pcv, gres, płytki ceramiczne i inne) bez położenia impregnatu typu polimer.

Zaniedbanie często wynika z braku funduszy inwestorów w ostatnim momencie prac wykończeniowych lub bardzo niskim poziomem świadomości inwestorów.

Posadzki takie jak linoleum, pcv, gres czy innego typu podłogi wymagają impregnacji po położeniu. Dzięki temu proces brudzenia się będzie przebiegał znacznie wolniej i a czyszczenie podłogi będzie przyjemnością.

Drugą sytuacją jest moment po gruntownym czyszczeniu podłogi. Czyli jeśli po kilku już latach użytkowania doszło do silnego zabrudzenia i właściciel nieruchomości zdecydował się na czyszczenie tzw. stripowanie posadzki to jest to właściwy moment w którym należy pomyśleć o zaimpregnowaniu podłogi.

Jakie są zalety użytkowania zaimpregnowanej podłogi?

  1. Znacznie lepszy wygląd poprzez nabranie delikatnego połysku.
  2. Łatwiejsze utrzymanie czystości, dzięki powłoce polimerowej brud znacznie wolniej wnika w powierzchnię.
  3. Dłuższa żywotność podłóg.

Kiedy, gdzie nałożenie impregnatu polimerowego jest wymagane.

  1. Szkoły, budynki użyteczności publicznej oraz inne silnie użytkowane podłogi. W szczególności korytarze, lobby, schody, wejścia oraz silnie użytkowane przestrzenie.
  2. Szpitale, przychodnie, gabinety i inne miejsca w których wykładzina PCV musi spełniać najwyższe standardy higieniczne.
  3. Domy w przypadku silnie porowatych płytek gresowych, które znacznie łatwiej pokrywają się silnymi zabrudzeniami a z których usunięcie zabrudzeń jest bardzo trudne i często wymaga pracy specjalistów.