6 powodów dlaczego podłogi betonowe są lepsze niż wykładzina, płytki lub drewno?


Właściciele domów na całym świecie chwytają się rozwiązań podłogowych, które są piękne, trwałe, wolne od alergenów i łatwe do czyszczenia. Wybór często pada na podłogi betonowe.

Słowo „beton” zazwyczaj przywodzi na myśl tereny na świeżym powietrzu z patiami, tarasami przy basenach, ścieżkami itp. Jednak coraz więcej właścicieli domów odkrywa, że ​​beton nie jest przeznaczony tylko do użytku na zewnątrz. W rzeczywistości jest to wspaniałe rozwiązanie na powierzchnie wewnętrzne.

Czy wiesz, że powłoki betonowe można montować bezpośrednio na istniejącej podłodze? Powłoki te można dostosować do stylu każdego domu.

Oto tylko kilka powodów, dla których właściciele domów rezygnują z dywanów, płytek, a nawet drewnianych podłóg na rzecz betonu.

Podłoga, która trwa i trwa
Prawdopodobnie na szczycie listy zalet posadzki betonowej znajduje się ich trwałość. Dzięki wysokiej jakości impregnatu, betonowa powłoka podłogowa będzie trwać przez lata, nie wyglądając na porysowaną, wyblakłą lub wykazującą inne oznaki zużycia.


Pożegnaj się z alergenami
Dla każdego, kto boryka się z alergiami, jedną z największych zalet powłok do betonu jest to, że nie przyciągają one kurzu, łupieżu, roztoczy ani innych alergenów, które zazwyczaj chowają się w dywanie.


Pleśń i pleśń, nigdy więcej
Ponieważ podłoga betonowa nie wchłania wody, pleśń i pleśń po prostu nie stanowią problemu. Wycieki są bezbolesne w usuwaniu, ponieważ uszczelniona powierzchnia nie jest porowata.


Uzyskaj wygląd, który kochasz
Wszechstronność powłok do betonu jest niesamowita, dając właścicielom domów tak wiele możliwości! Być może zauważyłeś, że gładkie szare, polerowane podłogi betonowe stały się popularne w domach o neutralnej palecie lub nowoczesnym wyglądzie. Jeśli jednak nie jest to wygląd, do którego dążysz, istnieje wiele innych opcji do wyboru.
Właściciele domów mogą wybierać spośród różnych kolorów, od subtelnych i ziemistych po żywe. I to nie tylko kolory, które można dostosować. Wychodząc kreatywnie na wzory i tekstury, możesz stworzyć idealny wygląd swojego domu. Metaliczne podłogi epoksydowe mogą nadać wygląd marmuru, podczas gdy tłoczony beton może nadać wygląd drewna, płytek lub innych materiałów.


Sprzątanie to pestka
Równie ważna jak styl jest funkcjonalność, a podłogi betonowe zapewniają. W tym artykule poruszamy ważną kwestię. Zauważamy, że ​​kiedy projektuje się wnętrza, są artystyczne, ale w pokojach można mieszkać, mówiąc: „[możesz] coś rozlać i to jest OK”. Uważamy, że to idealna przestrzeń — taka, która wygląda pięknie, ale także pasuje do Twojego stylu życia.


Dzięki betonowym posadzkom właściciele domów z pewnością dostają coś, na co mogą się rozlać. Jak wspomniano wcześniej, czyszczenie betonu, zwłaszcza gdy podłoga jest szczelna, jest łatwe, ponieważ nie są one porowate. Konserwacja jest dość prosta: właściciele domów powinni zamiatać swoje betonowe podłogi, aby uniknąć zalegania brudu i gruzu w jednym miejscu przez zbyt długi czas — tak jak w przypadku drewnianej podłogi. Podłogi betonowe należy również myć w razie potrzeby, aby zapobiec gromadzeniu się brudu.

O ile nie wymagasz, aby każda osoba, która wchodzi do twojego domu, zdejmowała buty lub nosiła botki, na pewno nagromadzisz się, co wymaga trochę więcej wysiłku niż tylko smarowanie łokci. Na szczęście plamy, które są trudne do wyczyszczenia, można usunąć za pomocą nieściernego, komercyjnego środka czyszczącego.


Posadzki betonowe mogą być stosowane praktycznie wszędzie
Podczas gdy najczęściej widzimy, jak właściciele domów umieszczają betonowe podłogi w swoich garażach, betonowe podłogi można naprawdę zabrać w dowolne miejsce w domu. Kuchnie, piwnice, salony gier i pralnie to tylko kilka miejsc, które skorzystałyby na łatwej do czyszczenia powierzchni.