Czym wyczyścić stare kafelki

Często zadawanym pytaniem jakie słyszymy jest czym należy wyczyścić stare, zniszczone, silnie zabrudzone kafelki. Szczególnie trudne w czyszczeniu są kafelki o strukturze chropowatej, które znacznie silniej łapią i trzymają wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Stare zabrudzenia płytek z gresu czy klinkieru wydają się niejednokrotnie niemożliwe do usunięcia. Wiele osób myśli o wymianie ich zamiast przeprowadzić porządne czyszczenie, które jest znacznie tańsze i może zdziałać cuda!

Dobry striper czyli środek do usuwania starych zabrudzeń oraz powłok polimerowych czyli silnie zasadowy środek, który pomoże w rozpuszczeniu silnych zabrudzeń.

Po nałożeniu i odczekaniu odpowiednio długiego czasu, który w zależności od rodzaju zabrudzeń może wynosić od 10 do nawet 30 minut. Regularne przeszorowanie oraz dołożenie środka lub jego rozcieńczenie poprzez dołożenie wody w czasie szorowania to tylko niektóre sposoby na przeprowadzenie procesu czyszczenia posadzki.

Kolejnym krokiem po dokładnym rozpuszczeniu zabrudzeń jest zebranie ich. Przy mniejszych powierzchniach można to wykonać przy pomocy mopa i ciągłego zbierania i płukania jednak gdy chodzi o doczyszczenie powierzchni większych aniżeli 100 metrów kwadratowych najlepiej zastosować odkurzacz, który umożliwia zassanie brudnej wody wraz z rozpuszczonym brudem.

Po zebraniu wody ważnym elementem jest wypłukanie powierzchni i przywrócenie jej PH na poziomie neutralnego czyli ok 7 PH. Do sprawdzenia tego można wykorzystać papierki lakmusowe, które w łatwy sposób pozwalają na sprawdzenie czy doszło do poprawnego wypłukania powierzchni.

OPCJONALNIE: Można przeprowadzić proces polimeryzacji czyli nałożenia impregnatu na czyszczoną powierzchnię.