Czyszczenie garażu, płytek, ścian w domu.

Ogromny boom budowlany, który przeżywa Polska w ostatnim czasie, spowodował bardzo dużą liczbę mieszkań, domów i innych obiektów budowanych w pośpiechu a co za pośpiechem idzie w parze, bardzo często posadzki gresowe są pozostawiane przez fachowców z pozostałościami takimi jak cement,pył po-budowlany, cement.

Takie zabrudzenie czyści się z pomocą specjalistycznych środków czystości, które pozwalają na łatwe rozpuszczanie betonu, cementu. Nie da się usunąć tego rodzaju zabrudzeń wodą. Woda nie rozpuszcza betonu i dzięki temu beton jest jednym z najlepszych i najtrwalszych materiałów do budowy na zewnątrz.

Zatem jak czyścimy gres po budowie z resztek cementowych?

  • Jeśli mamy możliwość łatwego wypłukania wodą czyszczonej powierzchni np. w przypadku garażu czy tarasu z płytek gresowych sprawa jest znacznie szybsza ale wymaga zastosowania myjki ciśnieniowej.
  • W przypadku gdy pracujemy wewnątrz budynku z trudnym odprowadzeniem wody czyli gdy trzeba wodę zbierać do odkurzaczy, ściągaczkami czy w jeszcze inny sposób proces płukania jest znacznie bardziej wymagający.

Czyszczenie gresu z zabrudzeń krok po kroku.

  1. Na powierzchni równomiernie rozprowadzić koncentrat środka o odczynie kwaśnym do doczyszczania po budowie. Takie środki silnie parują więc stężenie oraz wentylacja muszą zostać zapewnione na odpowiednim poziomie.
  2. Po wtarciu mopem i dokładnym rozprowadzeniu konieczne staje się sprawdzenie czy stężenie było odpowiednie. Jeśli tak to przechodzimy do płukania myjką lub do szorowania szorowarką w przypadku miejsc gdzie nie można wykorzystać myjki.
  3. Kolejnym krokiem jest zebranie wody odkurzaczem lub wypłukanie i wyciągnięcie wody ściągaczkami z czyszczonej powierzchni.

W przypadku tarasów płukanie odbywa się przy pomocy myjki ciśnieniowej.