Czyszczenie gresu, płytek z zabrudzeń po budowie, pracach remontowych itp.

Jakie błędy są najczęściej popełniane w przypadku czyszczenia posadzek wykonanych z płytek gresowych? Jak doczyścić posadzki, tarasy, biura i inne podłogi wykonane z płytek?

Przede wszystkim dobre dobranie chemii, takiej aby nie uszkodzić i takiej aby usunąć zabrudzenia skutecznie szybko i bez uszkodzeń innych powierzchni.

Najważniejsze to dobrze wypłukać i skutecznie przeszorować czyszczoną powierzchnię. Tylko w taki sposób. Pierwszym etapem jest zawsze dokładne wypłukanie powierzchni celem pozbycia się większych zabrudzeń oraz pozwala na pokrycie czyszczonej powierzchni wodą co zmniejsza siłę czyszczenia chemii eliminując możliwość uszkodzenia czyszczonej powierzchni.

Dobre namoczenie powierzchni pozwala również na łatwiejsze wszorowanie chemii w czyszczoną powierzchnię, na mokro szorowarka znacznie lepiej pracuje, lepiej czyści powierzchnię.

Czyszczenie we wnętrzu budynku wymaga zastosowania innych środków w celu dobrego wypłukania pozostałości po środkach chemicznych z jednoczesnym wypłukaniem chemii oraz neutralizacją zasady na powierzchni czyszczonej powierzchni.