Czyszczenie hali – czyli jak zadbać o czystość posadzki w hali przemysłowej?

Nasza firma specjalizuje się w czyszczeniu, doczyszczaniu oraz myciu bieżącym posadzek. Czyścimy posadzki żywiczne, posadzki wykonane z polerowanego betonu oraz płytki gresowe. Poniżej widać jak wygląda czyszczenie przed i po. Czyścimy zgodnie z najwyższymi standardami.

Nie każda posadzka, zabrudzenia i metody czyszczenia z tym związane są takie same ale jest pewien zestaw prawideł, które stosujemy w pracy.

  • Dobór chemii wraz z jej poprawną aplikacją na powierzchni. Chemia to nie tylko preparat ale również jego stężenie. Powinno ono być na tyle duże by z łatwością rozpuszczało zabrudzenia a jednocześnie na tyle niskie aby łatwo było je zneutralizować do PH neutralnego.
  • Szorowanie całej powierzchni z pomocą szorowarek jedno tarczowych. Szorowarki jedno tarczowe pozwalają na poprawne “wmasowanie chemii” wraz z rozpuszczeniem brudu. W taki sposób brud z powierzchni hali przenosi się do nośnika jakim jest woda.
  • Zebranie “brudnej wody” czyli odkurzenie, ściągnięcie ściągaczkami, zebranie automatem czyli szorowarką zbierającą. Każda z tych technik jest dobra. Ważne aby jak najwięcej brudnej wody zostało zebrane i wylane do ścieków.
  • Płukanie z pomocą szorowarki, myjki ciśnieniowej czy w jakikolwiek inny sposób to jeden z najważniejszych etapów. Doprowadzenie do spłukania całości brudu to jedno jednak równie ważne jest usuniecie resztek chemii.
  • Dlaczego płukanie jest tak ważne? Jeśli nie przeprowadzimy poprawnej neutralizacji PH zasadowego, nasza hala będzie z znacznie szybszym tempie ulegała ponownemu zabrudzeniu. Będzie łapała brud szybciej i bardziej uciążliwe tanie się go usuwanie.
  • Ostatni etap to punktowa kontrola, w celu wychwycenia “mijaków” czyli miejsc, które nie zostały poprawnie doczyszczone.

Jeśli chcesz samodzielnie wyczyścić halę zadzwoń do nas celem wynajmu maszyn i zakupu chemii.

Jeśli chcesz aby nasi specjaliści zajęli się doczyszczeniem twojej hali to również zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Czyścimy hale na ternie Katowic, Gliwic, Zabrza, Mikołowa, Sosnowca i innych miast Śląska.