Czyszczenie klatki schodowej czyli jak doczyścić

Czy doczyszczenie klatki schodowej po kilku albo kilkudziesięciu latach bez czyszczenia jest możliwe?

Bardo często mamy do czynienia z zapytaniami o doczyszczanie klatek po wielu latach “przecierania” czyli popularnego mopowania.

Jak brudna może być podłoga w klatce schodowej?

Bardzo wiele wspólnot starając się dbać o czystość zapomina o konieczności profesjonalnego doczyszczenia raz na rok, raz na 2 lata. Mopowanie to zabieg, który służy regularnemu dbaniu o posadzkę ale nie ma nic wspólnego z doczyszczeniem podłogi po wielu latach zaniedbań, brak doczyszczeń po remontach i innych pracach remontowo budowlanych.

Mycie z brudu to jedno ale usunięcie pozostałości po pracach remontowych to zupełnie inne zadanie. W tym wypadku wspólnota zgłosiła się do nas ze zleceniem na doczyszczenie po obu przypadkach.

Dlaczego to takie ważne aby rozpoznać rodzaj problemu?

  1. Zabrudzenia z brudu czyścimy z pomocą środków zasadowych do gruntownego doczyszczania. Są to środki, które poradzą sobie z silnymi zabrudzeniami nanoszonymi przez wiele lat użytkowania.
  2. Zabrudzenia po remoncie, pozostałości po fugach, cemencie, kleju i innych materiałach remontowych. Są to zupełnie inne środki, które reagują z cementem.
  3. Doczyszczanie po fugowaniu środkami epoksydowymi to już zupełnie inne zadanie, które wymaga użycia specjalnego rodzaju środków. Są to bardzo drogie, wymagające wiedzy oraz sprzętu środki, które pozwalają na rozpuszczenie dwu składnikowych środków epoksydowych.
Czyste, brudne schody