Czyszczenie klatki schodowej z płytek gresowych

Stare płytki, które czeto były stosowane w kamienicach, starych blokach czy innych mieszkaniach bardzo dobrze znoszą czyszczenie i dają super efekty.

Ostatnio czyściliśmy klatkę schodowa dla jednego klienta. Klatka przez wiele lat była czyszczona tylko mopem czyli brud był regularnie wcierany i tak powstawały warstwa po warstwie silnego brudu.

Jak czyścimy stare silnie zabrudzone klatki schodowe?

Doczyszczanie z brudu ale nie tylko, gdyż przez wiele lat po każdym remoncie klatka nie była nigdy doczyszczana a co za tym idzie, silny brud z użytkowania mieszał się z brudem pobudowanym.

Jakie są różnice i dlaczego jest to problem?

Brud po budowany na płytkach gresowych, ceramicznych czyści się z pomocą kwasów, czyli środków o PH 1-3. Jednak klasyczny brud powstały na skutek użytkowania oraz naniesiony w kolejnych warstwach czyszczenia mopem czyści się zasadami PH 13-14.

Czyli w tym wypadku mamy do czynienia z koniecznością 2 krotnego czyszczenia powierzchni. Na początku kwas a potem zasada.

Klient oczywiście nie widzi w tym problemu ale prawda jest taka, że powinien zapłacić za 2 czyszczenia tej samej powierzchni.

Jak przebiega proces czyszczenia klatki schodowej.

Ale jakiego sprzętu używamy, jakiego odkurzacza?

Maszyna nie ma znaczenia ważne jest aby bardzo dobrze wypłukać czyszczoną powierzchnię z pomocą odkurzacza, który zbiera wodę.

Tylko taki odkurzacz pozwoli na dokładne wypłukanie zabrudzeń z powierzchni.