Czyszczenie mopem vs czyszczenie szorowarką. O co w tym wszystkim chodzi?

SKUTECZNA METODA CZYSZCZENIA POSADZKI, CZYLI JAK CZYŚCIĆ I DLACZEGO.

1. CZYSZCZENIE MOPEM – JAKO CZYNNIK POWODUJĄCY WYPADKI.

Stosowanie mopa i wiadra do czyszczenia posadzki może wydawać się szybkie, łatwe i tanie. Jednak ważne jest że zbyt duża ilość wody sprawia że posadzka pozostaje długo mokra i śliska. Zbyt mała ilość wody, zbyt suchy mop nie pozwala na zebranie wszystkich zabrudzeń. Czyli albo przedsiębiorca, zarządca stwarza niebezpieczeństwo poślizgnięcia, które może być źródłem nieplanowanych kosztów (klient – odszkodowanie, pracownik L4). Kolejnym aspektem jest woda wylewająca się podczas przenoszenia odkrytego wiadra i zanieczyszczenie krzyżowe spowodowane ponownym użyciem brudnej wody również stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia.

Stosowanie szorowarki do posadzek typu automat szorująco zbierający np. HAKO, Taski czy Kärcher bez większego wysiłku eliminuje te ryzyka, błyskawicznie pozostawiając posadzki czyste, suche i bezpieczne.


Jakość czyszczenia czyli mop vs szorowarka.

Czyszczenie mopem bardzo często powoduje rozprzestrzenienie się plam. Badania wykazały, że plamka o średnicy 10 cm potrafi się z pomocą mopa roznieść na 2m2 powierzchni. Czyli zamiast wyczyścić sprawiamy, że znacznie mniej widoczne zabrudzenie pozostaje tylko na większej powierzchni. Dlatego bardzo często widać w obiektach, gdzie stosuje się głównie mopy, że posadzka ma “smugi”. Te smugi to nic innego jak brud lub brud z środkami czyszczącymi. Mop nie daje możliwości skutecznego wypłukania powierzchni.

Czas schnięcia posadzki po czyszczeniu. Średni czas schnięcia posadzki po czyszczeniu mopem wynosi 7 minut. I to przy założeniu, że osoba czyszcząca wie co robi. W tym czasie posadzka może doprowadzić do wypadków.

Czyszczenie szorowarką sprawia że posadzka jest sucha po ok 1-2 minut.

Szorowarka do posadzek, szorująco zbierająca