Czyszczenie podłóg, mycie hali Śląsk.

Jak często powinno się myć, czyścić czy doczyszczać posadzki?

Doczyszczenie czyli gruntowne czyszczenie posadzek betonowych jest procedurą, która najczęściej jest wykonywana nie wtedy kiedy powinna ale wtedy kiedy dochodzi do jakiejś zmiany, wyprowadzki, przemeblowania na hali itp.

Doczyszczanie powinno być wykonane raz do roku. Wynika to z zabrudzeń jakie zmieniają się wraz z porami roku. W lato zabrudzenia sypkie, w czasie jesieni i na wiosną zabrudzenia organiczne a w czasie zimy sól, śnieg i błoto.

Doczyszczanie pozwala na usunięcie silnych zabrudzeń. Dobrze dobrany środek do zanieczyszczenia daje gwarancję usunięcie większości zabrudzeń.

Na rynku wyróżniamy 2 główne rodzaje środków:

Zasady PH13-PH14 do doczyszczania śladów po olejach, smarach, gumie i innych zabrudzeniach tłustych.

Kwasy PH1-PH2 do usuwania rdzy, cementu, pyłu budowlanego i innych środków zawierających w sobie cement.

W kroku pierwszym przy pomocy mopa rozkładamy środek. W zależności od rodzaju środka należy mu dać od kilku do kilkudziesięciu minut. W przypadku wielu zasad ten czas to kilka do kilkunastu minut. Najlepiej sprawdzić po kilku minutach małym padem czy brud jest już rozpuszczony. Jeśli tak to przystępujemy do kolejnego kroku.

Krok 2: Szorowanie padem czarnym, melaminą, padem ręcznym czy mopem. Szorowanie rozluźnia środek od powierzchni betonowej posadzki. co pozwala na lepszą penetrację środka i wzmocnienie jego działania.

Krok 3. Płukanie. Może zostać wykonane z pomocą szorowarki lub szla-ufa z wodą. Nie ma znaczenia metoda tylko możliwość dostarczenia dużej ilości wody aby wypłukać brud.

Krok 4. Zebranie wody. Wodę można zbierać na wiele sposobów. Ściągaczką, odkurzaczem, szorowarką typu automat. Kluczowe jest aby sposób zbierania był wydajny i aby umożliwił w miarę możliwości szybkie usunięcie wody z powierzchni czyszczonego betonu.