Czyszczenie porowatych płytek gresowych

Doczyszczanie porowatych płytek gresowych to jedno z najtrudniejszych zadań do wykonania w domu, biurze czy innym obiekcie usługowym.

Konieczność doczyszczania to efekt najczęściej silnie porowatych płytek gresowych oraz źle dobieranej zbyt silnej chemii używanej podczas mopowania powierzchni.

Na czym polega problem? Jak sobie radzić z tego rodzaju płytkami?

Przede wszystkim nie wolno stosować silniejszych środków jeśli narzędziem pracy jest mop. Silniejsze środki oczywiście rozpuszczą brud ale tylko profesjonalne zebranie rozpuszczonego brudu pozwoli na neutralizację PH czyli powrotne doprowadzenie do PH neutralnego tak aby efekt szybko wtapiającego się brudu nie powrócił błyskawicznie.

Jeśli stosujesz silne profesjonalne środki w stężeniach 20-100% to musisz się liczyć z długim i wymagającym płukaniem całej powierzchni 10 krotnością ilością wody!

A zatem w warunkach domowych jest to zabieg niewykonalny.

Ostatnio jedna klientka przyznała się, że do czyszczenia posadzki zaczęto u niej używać domestosa, TAK środka do czyszczenia WC. I po pierwszych kilku czyszczeniach efekt był zadowalający ale w miarę upływu czasu nie było już silniejszego środka a brud dosłownie wżerał się w czyszczoną powierzchnię. Właśnie tak to działa.

  1. Czyścimy
  2. Brudu jest coraz więcej
  3. “Zwykłe środki” przestają działać
  4. Zaczynamy używać koncentratów przy czym nie płuczemy profesjonalnie czyli znacznie większa ilością wody
  5. I czyścimy tak do momentu kiedy środki już nie dają rady
  6. Wtedy dzwonimy po specjalistę i w wielu przypadkach się da ale czasem powłoka jest już tak bardzo zniszczona, że się nie da!

Silniejsze środki w wielu przypadkach nie powinny zostać użyte w sposób amatorski.