Czyszczenie posadzki betonowej Katowice – case study

Jak pozbyć się zabrudzeń z posadzki betonowej szybko i skutecznie? Jak doczyścić posadzkę po kilku latach użytkowania?

W tym artykule krok po kroku opiszemy jak należy wykonać kompleksowe mycie posadzki z betonu, z betonu pokrytego żywicą, betonu pokrytego farbą poliuretanową.

Krok 1. Usunięcie starych folii, nalepek, oznaczeń. Najlepiej z pomocą parownicy oraz z pomocą chemii do rozpuszczania kleju.

Krok 2. Rozprowadzenie środka czyszczącego dobranego do zabrudzenia i przeprowadzenie procesu szorowania padem czarnym, melaminą lub padem diamentowym.

Krok 3. Zebranie brudnej wody z pomocą ściągaczek lub odkurzacza do zbierania wody. Jeśli po pierwszym szorowaniu brud nie został usunięty w całości czynność z kroku 2 i 3 należy powtórzyć.

Krok 4. Wypłukanie posadzki z pomocą dużej ilości wody. Pozwala to na doprowadzenie PH posadzki do neutralnego czyli takiego jak posadzka powinna być utrzymywana aby się nie brudziła zbyt szybko. Oraz zebranie wody

Krok 5. Mopowanie czyli przetarcie całej posadzki z pomocą mopa w celu pozbycia się resztek brudu i wysuszenia posadzki do użytkowania.

Jak widać nasza firma zajmuje się kompleksowym czyszczeniem posadek. Specjalizujemy się w czyszczeniu posadzek z gresu, betonu oraz lastryko.