Czyszczenie posadzki padem z melaminy to nowa jakość!

Pady z melaminy czyli pianki melaminowej to nowość na rynku, która pozwala w większości przypadków na czyszczenie powierzchni bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.

Usuwają najtrudniejsze zabrudzenia zarówno z powierzchni gładkich jak również z powierzchni chropowatych typu gres, lastryko, linoleum, betonu i innych.

Jak czyścić posadzkę padem z melaminy?

Na czym polega ich unikalność i wyjątkowość w ich działaniu?

Dzięki swojej chropowatej gumowej, piankowej budowie silnie przylegają do czyszczonej powierzchni i poprzez nacisk i szorowanie pochałaniają cały brud w czasie czyszczenia. Mogą być używane do ręcznego czyszczenia, do czyszczenia maszynowego zarówno w szorowarkach obrotowych jak również oscyclacyjnych.

Usuwają brud z wszelkiego rodzaju mikroporów, a docisk pada piankowego do podłoża powoduje szybszy przepływ wody i co za tym idzie dokładne wypłukanie brudu z mikroporów posadzki.

Dzięki braku konieczności stosowania środków chemicznych nie wymaga się spłukiwania po ich użyciu czyli oszczędzamy czas i pieniądze oraz czyszczenie jest bardziej ekologiczne.

JAK UŻYWAĆ padów melaminowych?

1. Dokładnie przemoczyć pad przed założeniem. W przypadku pracy na suchym padzie może dojść do jego skruszenia.
2. Najlepsze efekty uzyskuje się przy pracy z obrotami do 400 obr./min. Przez silne tarcie między posadzką a padem urządzenie musi być dużej mocy. W przypadku akumulatorowych maszym używanie pada z melaminy może okazać się niemożliwe.
3. Dbać o czystość pada i kontrolować czy się nie kruszy. Zalecamy regularne mycie pada pod bieżącą wodą.
4. DŁUGOŚĆ PRACY PADEM PIANKOWYM ZALEŻY OD TAKICH CZYNNIKÓW JAK: rodzaj powierzchni, stopień jej zabrudzenia, rodzaj maszyny, uwaga i doświadczenie operatora.
5. Zalecamy stosowanie tylko czystej wody