Dbanie o czystość: wybór odpowiedniego dla siebie komercyjnej maszyny do szorowania podłóg

Większość właścicieli firm zdaje sobie sprawę, jak ważne jest przedstawienie czystego i uporządkowanego biznesu. Nawet jeśli klienci lub partnerzy biznesowi prawie nigdy nie wchodzą do Twojej firmy, czysty obszar ma kluczowe znaczenie dla płynnej produkcji i ogólnego stanu zdrowia pracowników. Dobrym sposobem na utrzymanie obiektu w stanie nieskazitelnym w regularnych odstępach czasu jest stosowanie komercyjnych maszyn do czyszczenia podłóg takich firm jak Karcher. Jeśli musisz kupić tego typu sprzęt, pamiętaj o pewnych kluczowych czynnikach przy ich wyborze i pielęgnacji.

Dbanie o czystość Wybór odpowiedniego komercyjnej szorowarki do szorowania podłóg

Ocena przestrzeni firmy

Jeśli chodzi o zamiatarki do podłóg lub szorowarki do pomieszczeń komercyjnych, głównym czynnikiem branym pod uwagę jest wielkość przestrzeni. W większości przypadków zamiatarka pchana powinna wystarczyć do przestrzeni mniejszych niż 200 m kwadratowych. Na obszarach o powierzchni większej niż 200 m kwadratowych bardziej odpowiednia byłaby zamiatarka samojezdna, ponieważ umożliwia ona operatorowi efektywne pokrycie większej powierzchni.

Ocena potrzeb Twojej firmy

Decydując się na komercyjną szorowarkę do podłóg, należy również ocenić potrzeby swojej firmy. Na przykład weź pod uwagę rodzaje zanieczyszczeń, które maszyna może czyścić. Jeśli czyszczony obszar jest obszarem o dużym natężeniu ruchu, będzie potrzebna zamiatarka o większej mocy niż ta, która jest przeznaczona do użytku w obszarze odwiedzanym lub używanym tylko przez kilka osób raz lub dwa razy w tygodniu. Typ nawierzchni, zwrotność i źródło zasilania to inne ważne kwestie.

Dbanie o komercyjną maszynę czyszczącą

Kupno komercyjnej maszyny do czyszczenia podłóg to tylko część zadania. Druga część, dbająca o zamiatarkę komercyjną, pojawia się po dokonaniu zakupu. Prosta konserwacja może pomóc komercyjnej maszynie czyszczącej przetrwać kilka lat.

Jednym z łatwych zadań konserwacyjnych jest czyszczenie maszyny czyszczącej na koniec każdej zmiany. Ważne jest również, aby opróżnić wszystkie zbiorniki i węże, ponieważ woda pozostała w maszynie może stać w miejscu. Wreszcie, pozwól, aby baterie same się wyczerpały, zamiast trzymać te maszyny podłączone przez cały czas; powinno to pomóc wydłużyć żywotność baterii.

Jeśli chcesz aby szorowarka nie była problemem lecz narzędziem niezawodnej pracy w twojej firmie to możesz ją również wynająć w wypożyczalnia szorowarek np. renttools.pl i nie martwić się o szczotki, baterie, dysk szorujący czy bieżący serwis. O to wszystko zatroszczą się serwisanci z wypożyczalni.

Wybór odpowiedniej szorowarki