Dlaczego stosujemy pady z melaminy do czyszczenia posadzek z betonu, gresu czy linoleum?

Ten rodzaj pada do czyszczenia jest wykonana z pianki melaminowej o otwartych komórkach, która została pierwotnie stworzona przez BASF i jest laminowany do włókniny wykonanej w 100% z recyklingu włókna poliestrowe. Pad z melaminy działa cudownie do czyszczenia podłóg bez używania środków chemicznych.

Stosowany jest głównie na podłogach z płytek gresowych oraz przy czyszczeniu posadzek żywicznych oraz betonu.
Jenak można i powinno się go stosować na wszelkich mocno zabrudzonych podłóg gdyż doskonale nadaje się do usuwania uporczywych śladów.


JAK UŻYWAĆ padów z melaminy do czyszczenia posadzek?
Ten produkt służy do czyszczenia i renowacji różnych podłóg: Vinyl, Płytki kompozytowe, lastryko, płytki ceramiczne i gresowe, epoksydowe lub betonowe. Należy stosować na maszynach do 350 obr./min o docisku od 30 do 80kg.


BUDOWA pada melaminowego.
Ten produkt jest wykonany z pianki melaminowej laminowanej 100% poliestrem z recyklingu. Jest to nietkany materiał i nie ma na niego wpływu woda ani neutralne środki czyszczące.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZASTOSOWANIA
ƒ. Niezwykłe właściwości czyszczące pianki melaminowej tworzą niezwykle wysoki poziom tarcia po wprowadzeniu do podłogi. Ważne jest, aby dodać dużą ilość wody, neutralnego roztworu czyszczącego lub odtłuszczacza zarówno do podkładki podłogowej, jak i do podłogi w celu zmniejszenia tarcia podczas uruchamiania.
ƒ. Zastosuj białą gąbczastą stronę pada z melaminy do czyszczenia podłogi maszyną. Pad z białej strony mocno namoczony powinien być skierowany w dół w kierunku podłogi.
ƒ. Należy sprawdzić stan maszyny, aby uniknąć przedwczesnego zużycia. Powinna mieć min 1kW.
ƒ. Unikaj szorstkich, nierównych powierzchni, które mogą szybko zużyć, szczerbić piankę podkładkę.

PIELĘGNACJA PRODUKTU
Aby przedłużyć żywotność pada z pianki melaminowej, unikaj szorstkich, nierównych powierzchni, zawsze sprawdzaj
nacisk maszyny na podkładkę, upewnij się, że podkładka i podłoga są zawsze mokre. Zawsze nasączyć pad i podłogę przed użyciem.

WAŻNE:
Pad podłogowy z melaminy nie wymaga stosowania żrących chemikaliów.
Włóknina laminowana jest wykonana w 100% z materiałów po użytkowych pochodzących z recyklingu
włókna poliestrowe.