Doczyszczanie posadzki po nieudanych próbach impregnacji bez doczyszczanie w między czasie.

Jak poradzić sobie w sytuacji gdy klient niepoprawnie impregnował gres? No w takim wypadku zadanie jest bardzo trudne bo czyszczenie to nie tylko usuwanie starego brudu lecz również usuwanie wosków, polimerów czy innych silnie przywierających środków. Najgorsze przypadki to takie w których po pseudo myciu – bez zdzierania starej powłoki była kładziona nowa.

Tutaj mamy zaimpregnowane kilka warstw impregnatu z brudem!

W takiej sytuacji klient już nie daje rady swoimi siłami wykonać stripowania czyli doczyszczenia posadzki do stanu zero czyli takiej sytuacji gdy zostanie zdarte wszystko co leży na posadzce.

Na powyższych zdjęciach widać o czym mówimy.

Niestety wiele obiektów pomimo specjalistycznego personelu sprzątającego nie ma wiedzy, umiejętności do doczyszczania czyli stripowania posadzek.

Jest to nieprzyjemna, trudna i bardzo wymagająca praca. Szorowarka, której użyliśmy z padem diamentowym była obciążona 100kg dodatkowej masy aby lepiej szorowała powierzchnię.

Do tego stripper czyli środek do zdzierania powłok to naprawdę profesjonalny środek, który pozwala na skuteczne doczyszczenie posadzki.

A jak to zostało wykonane w praktyce?

  1. Nałożenie koncentratu środka
  2. Szorowanie szorowarką o masie 100kg+ 17 cali pad diamentowy
  3. Delikatne dodanie wody
  4. Szorowanie szorowarką o masie 100kg+ 17 cali pad diamentowy
  5. Duża ilość wody
  6. Zbieranie wody

Ilości wody vs ilości środka stripującego. Środki do zdzierania starych powłok czyli środki do doczyszczania posadzki to stripery. Dlaczego tak się nazywają? Środki zdzierające stare zabrudzenia, powłoki ochronne mają bardzo silne działanie, a ich użytkowanie powinno być zastrzeżone tylko dla profesjonalistów.

Przede wszystkim powinno się tymczasowo wyłączyć daną przestrzeń z użytkowania. Rozniesienie koncentratu na butach, rozprzestrzenienie tak silnych środków kończy się śladami brudu, rozpuszczoną powłoką ochronną w innych pomieszczeniach czy innego rodzaju uszkodzeniami i problemami.

NAJWAŻNIEJSZE jednak to że tego typu środki spłukujemy z użycie dużej ilości wody. Dużej nie znaczy 5l/1l chemii tylko 50l/1l chemii. Tak strippery MUSZĄ ZOSTAĆ DOBRZE WYPŁUKANE.

Czy jest inna metoda czyszczenia w przypadku starych powłok ochronnych i “zaimpregnowanego brudu”?

W przypadku małych powierzchni do 10m2 można spróbować zedrzeć brud z pomocą parownicy. Jednak jest to bardzo wymagające zadanie, trudne i często kończy się pracą na kolanach.