Doczyszczanie vs czyszczenie bieżące, czego używać, jak czyścić i dlaczego.

Co to jest mycie, czyszczenie bieżące a co to jest doczyszczanie posadzki.

  • Mycie bieżące to codzienne, regularne lub jednorazowe w zależności od stopnia użycia, pory roku i przestrzeni wymycie posadzki, płytek, betonu. Do celu mycia bieżącego można użyć szorowarki szorująco zbierającej z delikatnym detergentem (o neutralnym PH)- co jest najlepszym rozwianiem, mopa, szczotki a nawet ściągaczki i węża z wodą i ściągaczki do ściągnięcia wody do kratek (np. baseny, podziemne parkingi). Ilość czyszczeń dla sklepów może wynosić nawet 5/dobę natomiast dla biur o niskim natężeniu ruchu może wynosić 1/dzień lub nawet 1/tydzień.

CZEGO NIE ROBIĆ!

W czasie bieżącego czyszczenia nie używamy silnych środków do czyszczenia. A co to znaczy w praktyce? Należy sprawdzić PH środka i używać tylko środki o PH 6-7 czyli neutralne.

  • Doczyszczanie posadzki to również regularna procedura, a interwały jej wykonywania zależą od stopnia brudzenia się posadzki, możliwości wykonania czyszczenia “bez chodzenia ludzi” po czyszczonej powierzchni. Dla hali produkcyjnych 1/rok do 1/5lat, dla basenów min. 1/miesiąc, dla sklepów 1/rok. Jak wykonać czyszczenie i czym różni się od regularnego mycia? W tym wypadku konieczne staje się zastosowanie silnej chemii, która “myci poleżeć” na czyszczonej powierzchni i w tym czasie nie wolno po niej chodzić. Po przeszorowaniu dochodzimy do najważniejszego i wymagającego dużej ilości wody procesu jakim jest płukanie. Zasady profesjonalistów mówią, jeśli użyłeś 1l chemii PH14 wypłukuj go 100l wody! Tak silna zasada, która nie zostanie dobrze wypłukana doprowadzi do efektu jojo. Do płukania możesz użyć szorowarki, odkurzacza do zbierania wody, węża z wodą i ściągaczek do ściągnięcia wody do odpływów. Kluczowe jest to aby na koniec posadzka została w stanie PH 6-7!

Na obrazku wyraźnie widać niekompetencję, nieświadomość personelu sprzątającego, który używając bardzo silnego środka o PH 14 i nie wypłukując go doprowadzając do tego że zabrudzenia pojawiają się błyskawicznie i z każdym razem są coraz silniej wżarte w płytki.