Ile kosztuje mycie posadzki betonowej?

Wycena usług czystościowych zawsze podlega negocjacji oraz wiąże się z wizą lokalną. A to wszystko przez różnego rodzaju zabrudzenia, różnego rodzaju przestrzenie czy rodzaje powierzchni.
W kilku punktach postaram się opisać co wpływa na ceny i dlaczego cenniki czyszczenia posadzek betonowych mogą się różnić.

  1. Powierzchnia czyli ile metrów jest do wyczyszczania.
    W sytuacji gdy ekipa czyszcząca sprząta garaż czy małą firmę o powierzchni do 200 m2 cena będzie znacznie inna aniżeli w przypadku powierzchni magazynowych o powierzchniach 1000+. W jednej oraz drugiej sytuacji koszty wynikające z dojazdu, przygotowania sprzętu, czasu pracy pracowników mogą być takie same lecz muszą się “rozłożyć” na inny metraż.
    Dojazd, rozładowanie sprzętu, spakowanie sprzętu oraz przyjazd do biura to niejednokrotnie nawet kilka godzin a co za tym idzie cena musi to uwzględniać i odzwierciedlać. Cena dla małych metraży czyszczenia może wynosić nawet 15 zł/m2 gdzie przy metrażach 1000+ może wynosić 0,8 zł/m2. Cyli mamy do czynienia prawie z 20 krotnością. Różnica wynika również z rodzaju maszyn użytych do czyszczenia. Przy mniejszym metrażu będą to szorowarki jedno tarczowej i odkurzacze a przy większych warto wykorzystać automaty czyszczące.
  2. Czyszczenie czy doczyszczanie! Czyszczenie jest to bieżące usuwanie zabrudzeń wynikających z bieżącej eksploatacji pomieszczenia. W przypadku sprzątania po remoncie mówimy o doczyszczaniu czyli o usuwaniu pozostałości farb, klejów, tynków oraz innych zabrudzeń ściśle związanych z pracami remontowymi. W przypadku doczyszczania mówimy również o usuwaniu plam olejowych, smarów oraz innych zaplamień. Plamy mogą powstać z metalu rdzewiejącego na powierzchni posadzki betonowej z rozlanych chemikaliów, rozlanych olejów oraz smarów.
  3. Wymagania klienta dotyczące “stopnia czystości”. Inna tolerancja czystości dotyczy hali przemysłowej a inna posadzki betonowej w nowym biurze. Inny stopnień czystości można uzyskać dla nowo powstałego obiektu a inny dla 10 letniego sklepu z posadzką betonową. Jest to aspekt silnie zależny od poziomu akceptacji osoby decyzyjnej, a najlepiej ocenić możliwości w czasie bezpłatnej wyceny/próby. Dzięki temu nasz pracownik będzie w stanie zaprezentować efekt, możliwy do uzyskania na danej powierzchni.
  4. Nie zawsze się da. Ważne jest to aby zrozumieć, że nie wszystkie zabrudzenia da się usunąć. W niektórych sytuacjach gdy mamy do czynienia z ubytkami, głębokimi chemicznymi zabrudzeniami czy po prostu posadzka betonowa czy inna powierzchnia uległa już degradacji odtworzenia stanu wymaga renowacji posadzki czyli: zeszlifowania starej warstwy, położenia impregnatu oraz wpolerowania żywicy w posadzkę.

Zapraszamy do kontaku w celu wyceny czyszczenia Państwa obiektu.