Jak czyścić posadzki betonowe zabezpieczone impregnatem?

Konserwacja posadzek jest niezbędnym, ale łatwym rozwiązaniem, aby utrzymać posadzki betonowe lub wysokowydajne posadzki betonowe w doskonałym i nieskazitelnym stanie. Podłogi z krzemianem litu czyli powłoką zabezpieczającą i podłogi z powłoką epoksydową to doskonałe wykończenie dla nowo wylanych lub starszych podłóg betonowych z charakterem; są prawie dwa razy grubsze od uszczelniaczy akrylowych i tworzą na powierzchni betonu grubopowłokową warstwę ochronną, która zapewnia doskonałą odporność na chemikalia i ścieranie.

Teraz, gdy wiesz trochę o podłogach poliuretanowych i epoksydowych, możemy zagłębić się w pięć wskazówek, jak konserwować takie posadzki?
5 wskazówek dotyczących konserwacji podłóg z betonu:

Codzienna konserwacja: Codziennie wycieraj podłogę do sucha za pomocą szorowarki szorująco zbierającej. Pomoże to usunąć kurz i zanieczyszczenia, które mogą pogorszyć przewodnictwo.

Cotygodniowa pielęgnacja: Raz w tygodniu przetrzeć podłogę mieszanką wody alkalicznej bez pozostałości* i pozostawić do wyschnięcia.

Konserwacja co dwa tygodnie: Co dwa tygodnie szoruj automatycznie mieszanką rozcieńczonego alkalicznego środka do czyszczenia podłóg, aby usunąć zabrudzenia z podłoża. W tym procesie użyj miękkich padów z nylonowego włosia lub czerwonych podkładek do polerowania. Uważaj, aby nie używać zbyt agresywnych nakładek szorujących, ponieważ mogą one usunąć połysk. Jeśli masz uporczywe, zadrapane ślady, możesz użyć detergentu. Używając detergentu, pozwól mu nasiąknąć, a następnie wyszoruj.
    
WAŻNE: Należy pamiętać, że wiele detergentów i środków czyszczących pozostawia szkodliwe pozostałości, które zmniejszają przewodność wykończenia podłogi. Upewnij się, że używane środki do czyszczenia podłóg nie pozostawiają smug czy odczymu zasadowego, aby zachować wygląd podłogi poliuretanowej lub epoksydowej.
Dodatkową opcją jest woskowanie podłogi, jednak zazwyczaj nie jest to konieczne. Pamiętaj, że po woskowaniu podłogi musisz ją regularnie woskować, aby zachować połysk.
Podłogi z powłoką uretanową lub epoksydową powinny wytrzymać 10 lub więcej lat, jeśli są regularnie konserwowane. Jednak silne ślady zarysowań mogą odbić się na połysku i ogólnym wyglądzie podłogi. Teraz rozważ ponowne pomalowanie podłogi.

Ogólnie rzecz biorąc, zastanawiając się, jaką warstwę nawierzchniową wybrać do Twojego projektu podłogi betonowej, pamiętaj o środowisku, jak długo ma trwać, czy chcesz ją ponownie uszczelniać co kilka lat i jak chcesz, aby wyglądała.

Powłoki nawierzchniowe poliuretanowe i epoksydowe są dobrymi opcjami do zastosowań przemysłowych; mogą być droższe niż inne impregnaty, takie jak uszczelniacze akrylowe z góry, ale będą trwać dłużej i są bardziej trwałe. Są one z reguły grubsze od akrylowych i występują w wielu kolorach, mogą być antypoślizgowe, odporne na chemikalia i estetyczne. Można je nakładać na beton szlifowany i bejcowany w celu ochrony i nadania mu ładnego połysku. Jeśli zastosujesz się do wskazówek zawartych w tym artykule, powinieneś zapewnić swojej podłodze kilka lat życia, co czyni ją bardzo mądrą inwestycją. Jednak te wskazówki to tylko sugestie; nie jesteśmy ekspertami, więc skontaktuj się ze swoim dostawcą środków czyszczących lub firmą sprzątającą, , aby zasięgnąć profesjonalnej porady lub zapewnić program konserwacji posadzek z betonu uretanowego w celu ochrony Twojej inwestycji!