Jak wyczyścić posadzkę, płytki ścienne i podłogowe?

Czyszczenie płytek ściennych i podłogowych jest łatwe, mimo iż dla wielu osób może wydawać się to irytujące zajęcie. Dzięki naszym wskazówkom możesz z łatwością czyścić płytki w swoim domu!

Płytki są nie tylko dobrym wyborem do łazienki, ale także wzbogacają ściany i podłogi w kuchni i foyer. Zanieczyszczają się znacznie wolniej niż inne powierzchnie i są bardzo trwałe. Ale czasami są też pokryte smugami i codziennym brudem. Aby opanować czyszczenie płytek, mamy następujące wskazówki dotyczące czyszczenia płytek ściennych, podłogowych i kuchennych:
– Podstawowe czyszczenie płytek ściennych i podłogowych
– Regularnie odkurzaj lub zamiataj podłogę. Pozwoli to usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które gromadzą się na ziemi i nie daje możliwości zespolenia się z powierzchnią.
– Wytrzyj płytki podłogowe, ścienne i kuchenne ciepłą wodą. Zawsze czyść gąbkę lub ściereczkę, której używasz czystą, ciepłą wodą.
– Wysuszyć płytki ściereczką lub szmatką. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nowe zanieczyszczenia gromadzą się na mokrych powierzchniach.
– Natychmiast wytrzyj wszelkie rozlane płyny, aby nie utknęły w stawach i nie tworzą nieprzyjemnych plam.
– Czasami korzystne jest także używanie odkurzacza parowego na płytkach ściennych i podłogowych, jednak to nie gwarantuje usunięcia wszystkich zabrudzeń.
– Czyść regularnie płytki, aby nie trzeba było zbyt długo czyścić. Ponadto czyste płytki nadają domowi świeżego wyglądu.
– Głębokie czyszczenie płytek ściennych i podłogowych
– Bez względu na to, jak czyste są twoje płytki, od czasu do czasu potrzebujesz odpowiedniego głębokiego czyszczenia; nawet czyszczenie płytek ściennych musi być wykonywane sporadycznie. Zawsze używaj rękawic do ochrony rąk.
– Przygotuj silny środek stripujący taki jak Tenzi Total lub Tenzi STR.
– Wytrzyj płytki ściereczką lub szmatką nasączoną roztworem.
– Dokładnie wypłucz wszystkie powierzchnie czystą wodą.
– Aby usunąć ciężkie plamy lub wysuszony brud, nałóż środek czyszczący nierozcieńczony
– Następnie spłucz płytki czystą wodą.
I tak w szybki sposób masz błyszczące kafelki, które sprawią, że twój dom znów się rozświetli – dopóki deszczowa pogoda następnym razem nie sprawi, że wrócisz do domu z błotem na butach. Ale dzięki naszym wskazówkom jesteś teraz profesjonalistą w czyszczeniu płytek, a całość jest ponownie czysta.

Świetne wskazówki

Możesz kupić szeroką gamę komercyjnych środków do czyszczenia podłóg, takich jak Tenzi Total, Tenzi Normal aby ułatwić czyszczenie podłogi. Nie zapomnij okresowo wyciskać mopa i go prać.

Nie zapomnij przeczytać instrukcji obsługi przed rozpoczęciem, a także przetestować dowolne produkty na małym obszarze.

Ważne kroki
– Odkurzaj lub zamiataj podłogę z płytek kilka razy w tygodniu.
– Wycieraj płytki podłogowe, ścienne i kuchenne ciepłą wodą.
– Susz płytki suchą szmatką lub mob.
– Natychmiast wytrzeć płytki po myciu.