Jaka czyścić podłogi z płytek ceramicznych?

Masz pytania dotyczące czyszczenia podłóg?

Oprócz fenomenalnego piękna i wszechstronności podłogi z płytek porcelanowych, ceramicznych, gresowych mają tę zaletę, że są bardzo łatwe w utrzymaniu. Ceramika składa się z naturalnych cząstek, które są kształtowane i wypalane w piecu w bardzo wysokich temperaturach.

Ten proces zapewnia trwałość i sprężystość nieporównywalną z większością innych powierzchni podłogowych. Po przeszkleniu mają również barierę ochronną przed brudem, wodą, plamami i chemikaliami, dzięki czemu są jeszcze bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nawet jeśli jest łatwy w utrzymaniu, należy podjąć pewne kroki, aby zachować optymalny stan.

Jak należy czyścić podłogę z płytek?

Jednym z najważniejszych aspektów czyszczenia podłogi z płytek jest upewnienie się, że brud i wycieki nie mają szansy na wygodne.

Takie rzeczy się zdarzają; zamiast zabraniać wszystkim poza sobą chodzenia po podłodze, jak najszybciej usuń wycieki lub ślady.
Można to łatwo zrobić za pomocą mopa lub szmatki, gorącej wody i łagodnego domowego detergentu (przed użyciem należy przeprowadzić próbę punktową z dowolnym detergentem i / lub uzyskać zalecenia od włoskiego producenta płytek).

Ważna jest również regularna konserwacja. Najłatwiejszym, najszybszym i najskuteczniejszym krokiem, jaki możesz wykonać, jest regularne zamiatanie, odkurzanie i mycie na mokro podłóg z płytek w łazience, przedpokoju lub kuchni.

Szybkie zamiatanie lub odkurzanie usuwa brud i gruz, zanim zostanie on osadzony w płytce lub fudze. Mycie ciepłą wodą i używanie środka czyszczącego zalecanego przez producenta również poprawia połysk, i kolor płytki.

Jednak jeden z najlepszych produktów do czyszczenia podłóg to taki, który jest łatwo dostępny w Twoim domu. Woda skutecznie utrzymuje doskonały wygląd podłogi z płytek.

Możesz również wymieszać filiżankę białego octu z galonem wody, aby uzyskać cudownie skuteczny, eliminujący zapachy środek czyszczący. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, możesz nie chcieć używać ostrych środków chemicznych, a to wspaniała alternatywa.

Płytki ceramiczne są utrzymywane na miejscu za pomocą fugi, która jest zazwyczaj biała. Z biegiem czasu i wraz z ekspozycją na żywioły może to odbarwić się i wyblaknąć. Kiedy tak się dzieje, wpływa to negatywnie na piękno Twojej podłogi.

Aby wyczyścić fugi, która stała się brudem, możesz zmieszać nadtlenek wodoru i wodę w równych częściach. Po prostu nałóż to za pomocą szczoteczki do zębów, aby usunąć plamy. Przekonasz się, że nawet odpowiednio pielęgnowana fuga jest łatwiejsza do czyszczenia i usuwania plam z innych powierzchni, takich jak laminat.

Do najlepszych cech płytek ceramicznych należy odporność na plamy, walory higieniczne oraz łatwość czyszczenia. Piękno może być łatwe w utrzymaniu.

Nasze porady dotyczące czyszczenia i konserwacji.

Płytki podłogowe, które wyglądają jak drewno, regularnie używają mopa do kurzu do podłóg. Zapobiega to osadzaniu się kurzu warstwami w rowkach i brudzeniu płytek.

Można użyć środka odtłuszczającego z pewnym procentem buforowanego kwasu przy użyciu szorstkiej szmatki z polerką do podłóg.

Ta operacja czyszczenia musi być wykonana energicznie, a następnie podłogę należy spłukać i dokładnie wysuszyć ściereczką z mikrofibry.

Tego rodzaju środki czyszczące można stosować nawet do zwykłego czyszczenia wodą z większą zawartością wody.