Mycie hali, posadzki betonowej krok po kroku, poradnik dla profesjonalistów i amatorów.

Każda hala po pracach remontowo budowlanych wymaga dokładnego umycia. Wniesiony kurz, pył piach i inne zabrudzenia silnie przylegają od posadzki czyniąc ją zabrudzoną.

Dodatkowo bardzo często na posadzce znajdują się pozostałości po betonie, cemencie, silikonach i farbach oczywiście.

Każde takie zabrudzenie powinno zostać usunięte w pustej hali, gdy maszyny jeszcze nie zostały do niej wprowadzone.

Od czego zacząć chemiczne mycie posadzki betonowej w hali?

  • Od dokładnego spłukania wodą piasku, większych zabrudzeń itp. Dzięki temu w kolejnym kroku – szorowaniu chemią nie będziemy np. pisakiem rysować posadzki. My najczęściej płukanie wstępne wykonujemy myjkami ciśnieniowymi dostosowanymi do rozmiarów hali, Np. myjkami HD 10/25 o sile uderzenia 250 bar i przepływie wody 1000l/h.
  • Kolejny etap to szorowanie posadzki z pomocą szorowarki. Na tym etapie używamy środku dostosowanego do rodzaju powierzchni w odpowiednim stężeniu.
  • W tym etapie staramy się jednocześnie usunąć silne punktowe zabrudzenia np. z opon po wózkach widłowych, maszynach takich jak koparki czy inne maszyny kołowe.
  • W kolejnym kroku płuczemy powierzchnię z pomocą myjkę ciśnieniowych. Jest to bardzo ważny etap, gdyż rozpuszczony brud musi zostać dobrze wypłukany i zebrany do kratek odpływowych, do ścieków, zlewu czy w inne miejsce, które na to pozwala.

UWAGI: Najważniejsze i zarazem najtrudniejsze jest skuteczne wypłukanie posadzki z chemii oraz pozbycie się wody z jej powierzchni. Polecamy zawsze dobrze zastanowić się jak te zadanie można wykonać na Twojej hali,