Myślisz o szorowarce? Która maszyna szorująca jest najlepsza?

Cylindryczny
Cylindryczny moduł szorujący do szorowania podłóg

Cylindryczna szczotka

Cylindryczne szczotki szorujące podłogowe wykorzystują dwie szczotki, które rozciągają się na całej szerokości platformy szorującej. Te dwie szczotki współpracują ze sobą, doprowadzając zanieczyszczenia między nimi do pojemnika na odpady, który jest zamontowany za platformą szorującą. Pojemnik na śmieci można łatwo wyjąć i wyrzucić. Zbieranie zanieczyszczeń podczas szorowania za pomocą cylindrycznej szorowarki zmniejsza ryzyko zabrudzenia / rozdarcia listwy belki ssącej, a także zmniejsza ryzyko zatkania węża. Jest to główny powód, dla którego większość zastosowań przemysłowych wykorzystuje cylindryczne wałki szorujące.

Cylindryczne wałki szorujące czyszczą również lepiej, gdy podłogi betonowe są bardzo zużyte. Cylindryczne włosie lepiej dociera do szczelin i dolnych miejsc. Szczotki cylindryczne również obracają się szybciej, co lepiej usuwa niektóre zanieczyszczenia.

Dysk
Płyta szorująca do szorowania podłóg

Szczotka dysk do szorowania podłóg

Platforma szorująca talerzowa wykorzystuje jedną, dwie lub trzy płaskie szczotki do czyszczenia podłogi. Agregat szorujący talerzowy jest najlepszy, gdy na podłodze nie ma zanieczyszczeń i masz gładką, płaską powierzchnię. Dyski szorujące tarcz są zwykle używane w zastosowaniach komercyjnych, w których nie ma zanieczyszczeń. Agregat szorujący tarczowy zapewnia największe ciśnienie podczas czyszczenia.

Maszyny z tarczą szorującą są również zazwyczaj tańsze w zakupie, ale po umieszczeniu w zastosowaniach przemysłowych są zazwyczaj najdroższe w utrzymaniu. Jeśli na podłodze znajdują się zanieczyszczenia, szczotki szorujące dysku pozwolą przedostać się do zespołu belki ssącej. W tym momencie zanieczyszczenia mogą uszkodzić listwy belki ssącej, zanieczyścić ostrza tak, że pozwolą na tworzenie się brudnych smug, zablokować wąż odzyskiwania lub przedostać się do zbiornika brudnej wody i prawdopodobnie zatkać wąż spustowy….