Najczęściej popełniane błędy w czasie czyszczenia posadzki.

Łatwo jest wytykać ludziom błędy powstające w czasie czyszczenia posadzki z betonu, gresu, linoleum czy PCV. Znacznie trudniejsze jest wytłumaczenie, nauczenie i wyszkolenie osób sprzątających aby utrzymać porządek na dłużej.

Szorowarka do czyszczenie posadzki

Posadzki o powierzchni rzędu 200, 300 czy 1000 m2 nie da się regularnie doczyszczać mopem, no chyba że mamy na to cały dzień i będziemy wymieniać wodę w wiadrze 20l co jakieś 50m2. Jednak nikt tego nie robi i robic nie będzie dlatego jak zadbać i czego unikać w czasie czyszczenia posadzki.

  1. Czyszczenie posadzki zawsze należy podzielić na codzienne mycie podłogi oraz raz na miesiąc raz na rok doczyszczanie posadzki.

Mycie posadzki to codzienne przetarcie mopem lub przy użyciu szorowarki szorująco zbierającej podłogi. Metoda sprawdza się w przypadku małych powierzchni, niskiego budżetu oraz oniskim poziomie zabrudzenia. No i jeśli nie ma maszyny na obiekcie.

Mycie posadzki maszyną, automatem szorująco zbierającym. Jest to rozwiązanie TAŃSZE, choć trzeba kupić maszynę jednak efekty jakie można uzyskać przy codziennym myciu posadzki automatem czyli szorowarką są nieporównywalnie szybciej osiąglane, jakościowo lepsze i wymagają mniej wody, mniej wysiłku itp.

2. Doczyszczanie posadzki to proces, który powinien mieć miejsce raz na jakiś czas i powinien być przeprowadzony przez profesjonalistów lub osoby przeszkolone.

Chemia, melamina czy inne podejście powinno być wybrane w zależności od rodzaju posadzki i stopnia jej zabrudzenia.

Doczyszczanie wymaga dokładniejszego szorowania, rozłożenia chemii i usunięcia zabrudzeń z trudno dostępnych zakamarków.

Dlaczego w czasie doczyszczania posadzki można i powinno się użyć silnej chemii zasadowej – PH14 a w czasie bieżącego utrzymania czystości powinno się używać środków o neutralnym PH 7 ?

Silna chemia PH14 doskonale rozpuszcza brud jednak użycie silnego STRIPPERA wymaga płukania dużą ilością wody. Tylko dobre wypłukanie sprawi, że posadzka zostanie doprowadzona do PH 7 czyli nie będzie chłonęła brudu.

Jak to wygląda w przypadku źle doczyszczonej posadzki?

Odcisk stopy to najczęstsze ślady źle doczyszczonej posadzki. Jeśli firma czyszcząca w czasie procesu nie doprowadzi do poprawnego wypłukania posadzki to takie ślady pojawią się bardzo szybko.

Jak widać poniższy kwadrat został przetarty i wyczszczony jednak nie wypłukany! Tak płukanie wymaga czasu, tak płukanie to najbardziej czasochłonny proces i tak nikomu nie chce się tego robić!

Stąð zastosowanie szorowarek, automatów szorująco zbierających jest powszechną praktyką sklepów, budynków użyteczności publicznej czy innych obiektów.

Koszty szorowarki są znacznie niższ, niż praca osoby z mopem. Wydajność automatu to jakość vs koszty vs szybkość pracy.

Osoba, operator maszyny w ciągu godziny potrafi przeprowadzić czyszczenie nawet 1000 m2/h.