Najczęściej popełniane błędy w czyszczeniu posadzek betonowych, gresowych itp.

Ponad 10 lat doświadczenie w czyszczeniu posadzek przemysłowych, daje nam możliwość podzielenia się kilkoma podstawowymi błędami jakie popełniają osoby zajmujące się czyszczeniem posadzek. Nie każda firma zajmująca się czyszczeniem hali wykonuje czyszczenie zgodnie z tymi zasadami głównie z niewiedzy lub chęć zysku lub z powodu niewystarczającego parku maszyn.

  • Brak wstępnego płukania posadzki z betonu w sytuacji gdy jest na nim dużo piasku i innych elementów, które mogą porysować posadzkę w czasie czyszczenia lub usunąć błysk, impregnat z jej powierzchni. Tylko dobre wypłukanie posadzki z pomocą myjki ciśnieniowej, czy z pomocą wody z węża i ściągaczek pozwala na dobre wypłukanie hali.
  • Nie wypłukanie środków chemicznych po czyszczeniu. Do znacznej części zabrudzeń wymagane jest zastosowanie środków chemicznych np. do usunięcia olejów, smarów czy śladów po oponach. Silnie zasadowe środki działają bardzo wydajnie jednak płukanie po nich jest równie ważne co użycie środka. Jeśli posadzka nie zostanie dobrze wypłukana i PH nie wróci do neutralnego znacznie szybciej będzie się brudzić.
  • Błędne dobranie środków chemicznych do czyszczenie posadzki. Jeśli w przypadku czyszczenia hali zostaną zastosowane środki o odczynie kwaśnym może dojść do uszkodzenia betonu poprzez jego rozpuszczenie. Takie uszkodzenie nie możne zostać naprawione inaczej jak tylko poprzez szlifowanie betonu czyli bardzo kosztowną operację.
  • Zbyt długi czas czyszczenia, zostawienia chemii na powierzchni czyszczonej posadzki. Jeśli chemia zacznie wysychać na betonowej posadzce może dojść do jej wniknięcia w skutek oddziaływania chemicznego i trwałego odbarwienia betonu.

W przypadku każdego obiektu czyszczenie może się różnić a wynika to z jej rodzaju, miejsca, dostępności odpływów liniowych, punktowych oraz dostępu do wody oraz prądu.

Podział hali na sektory, które jeden po drugim ulegają czyszczeniu jest bardzo ważne, czyli dobre planowanie pracy to podstawa.

Nasza firma dysponuje parkiem maszyn i zasobami ludzkimi, które pozwalają nam na czyszczenie do 3 000 m2/ 10h pracy. Posiadamy dojście do chemii, która pozwala na czyszczenie różnego rodzaju zabrudzeń.