Płukanie czyli najważniejszy element czyszczenia powierzchni płaskich.

Płukanie posadzki w czasie czyszczenia to najważniejszy element pracy każdej firmy sprzątającej, czyszczącej posadzki, myjącej domy, podłogi itp. Jeśli po zakończeniu czyszczenia “pomimo pięknego efektu wizualnego” posadzka nie zostanie wypłukana wtedy będzie się ona brudziła niewspółmiernie szybciej niż w przypadku dobrze wypłukanej posadzki.

Ale co to takiego neutralizacja, płukanie posadzki?

Każdy silny środek do gruntownego czyszczenia posadzki w celu lepszego rozpuszczenia brudu wymaga zmiany PH na zasadowe (lub w niektórych specjalistycznych przypadkach PH kwaśnego). W PH zasadowym brud znacznie szybciej na skutek szorowania i działania chemii odspaja się od powierzchni i jest możliwość jego zebrania z pomocą odkurzacza sucho mokro lub wypłukania ściągaczkami w przypadku hali z odpływami liniowymi lub punktowymi.

Powyżej pokazuję bardzo innowacyjną metodę płukania w której do wypłukania chemii została użyta myjka z kloszem i odciągiem wody. Tak odciągiem wody czyli woda uderza w posadzkę, rozbija brud i podciśnieniem kierowana jest na dwór.

Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie czyścić wodą pod ciśnieniem w budynkach takich jak szpitale nie stosując środków chemicznych. Ciśnienie 150 Bar w pełni wystarcza aby rozbić brud a wąż wodny odprowadza nieczystości bezpośrednio do ścieku.

Jakie są z tego plusy? Dlaczego warto tak wykonać zlecenie?

Myjka ciśnieniowa może dostarczyć nawet 500l/h a co za tym idzie proces płukania jest jednocześnie procesem czyszczenia. Pomijamy stosowanie chemii i pomijamy proces żmudnego płukania. 500l wody to 20 wiader wody które trzeba rozlać i z powrotem zebrać odkurzaczem sucho mokro a tutaj wszystko dzieje się w jednym przejściu bez użycia szkodliwej chemii.

Czyszczenie posadzki w kościele

Jak działa płukanie i czyszczenie z pomocą przystawki klosza z odciągiem?