Czyszczenie podłóg, gresu, płytek, betonu.

Jak sprawić aby posadzka w biurze, domu czy w hali magazynowej była czysta? Jak doczyścić posadzkę i czym różni się doczyszczanie od czyszczenia?

Nasza firma specjalizuje się w doczyszczaniu szczególnie trudnych przypadków wszelkiego rodzaju posadzek.

Doczyszczamy gres silnie zabrudzone posadzki porzez silne, intensywne użytkowanie w biurach, domach i mieszkaniach.

Dlaczego dochodzi do zabrudzeń pomimo regularnego bieżącego mycia? Czy da się zapobiec i utrzymać gres w czystości?

I tak i nie. Osoby zajmujące się regularnym sprzątaniem bardzo często dysponują godziną na przetarcie posadzek kilkuset metrów kwadratowych. Często dysponują tylko 2 wiadrami 10-15l/mycie. W takiej sytuacji niekwykonalne jest dokładne wyczyszczenie gresu mimo najszczerszych chęci. Przecieranie mopem jest często zbieraniem brudu i późniejszym jego wcieraniem w czasie poruszania się dalej. Czyli miejsce w którym zazwyczaj się zaczyna jest stosunkowo czysto lecz czym dalej tym zabrudzenia są wcierane w kolejne metry w miarę postępów prac.

Nasza firma zajmuje się bardzo często posadzką, która przez wiele lat nie byłą doczyszczana tylko podawana regularnemu mopowaniu.

W takim wypadku zastosowanie silnych środkóœ kwaśnych oraz ogromnej ilości wody do płukania wydaje się niezbędne.

Do wyczyszczenia 500m2 zużywamy ok 500l wody! Tak, dzięku temu posadzka nie jest tylko czysta ale również jest wolna od pozostałości wszelkich środków chemicznych, które przez lata były wcierane w czyszczone powierzchnie.

Fugi i jak sobie z nimi radzimy?

Fugi to również element, który podlega silnemu zabrudzeniu. Ze względu na chropowatą strukturę oraz poziom niższy od lica płytek to właśnie fugi są w czasie mopowania najsilniej narażone na zbieranie brudu, resztek chemi oraz wszystkiego co powstaje w czasie czyszczenia.

Jak sobie z tym radzimy?

Przede wszystkim szorowarki, których używamy mają za zadanie bardzo silne przeszorowanie powierzchni a co za tym idzie również silnym wszorowaniem chemii w fugi.

Kolejnym etapem jest zbieranie brudnej wody przy pomocy odkurzacza! Tak to właśnie odkurzacz sprawia, że zbieramy brudną wodę bez jej wcierania!

A jak to wygląda w praktyce?

Doczyszczanie posadzki z silnie zabrudzonego gresu