Dlaczego płytki brudzą się przy cokołach? Jak nie dopuścić do silnych czarnych zabrudzeń płytek?

Płytka gresowa w wielu obiektach wykończona jest cokołami. Jest to najlepsza metoda aby ochronić ścianę przed zabrudzeniem wszelkiego rodzaju.

Bardzo często pojawiamy się na obiektach, gdzie słyszymy. Chyba nie da się nic zrobić, musimy wymienić płytki! Podczas gdy poprawne rozwiązanie jest znacznie tańsze, prostsze i skuteczne. Ale od początku.

Dlaczego posadzka z płytek gresowych, ceramicznych najbardziej brudzi się przy cokołach?

Brud wyraźnie pojawia się na cokołach na wysokości ok 2 cm od ziemi – co świadczy o pracy mopem czyli o rozcieraniu brudu lewa prawa. W taki sposób cały brud z płytek “kończy swoja drogę” właśnie w tym miejscu.

Tak samo sprawa wygląda ze szczególnie brudnymi płytkami właśnie przy cokołach. Tam ląduje i jest rozcierany brud z całej powierzchni płytek. Wystarczy popatrzeć na to jak osoby sprzątające pracują mopem i nie potrzeba dużo doświadczeń. przecież w przypadku korytarzy a ich bardzo często dotyczy problem nikt nie porusza się przy ścianach lub zostawia brud o wysokości 2cm na cokołach.

Drugi problem dlaczego tek się dzieje jest chemia a dokładniej zbyt duże stężenia, słabe płukanie i niska świadomość jak działa PH na brud i jego wnikanie w powierzchnię.

W przypadku coraz silniejszych zabrudzeń najczęściej osoby sprzątające sięgają po:

  • silniejsze stężenia
  • silniejsze środki
  • środki nie przeznaczone do czyszczenia płytek

co w połączeniu z brakiem poprawnego płukania przyczynia się do coraz silniejszego zabrudzenia.

PO SKORZYSTANIU Z SILNYCH ŚRODKÓW TRZEBA POWIERZCHNIĘ WYPŁUKAĆ 10 KROTNOŚCIĄ WODY. CZYLI 1 L SILNEGO ŚRODKA DO POSADZEK = 10 LITROM WODY DO PŁUKANIA.

Czyli jak sobie radzić?

Rozwiązanie problemu są następujące:

  • kupić szorowarkę do posadzek i przy jej pomocy czyścic posadzkę bez użycia chemii – TAK SAMĄ WODĄ
  • czyścić na bieżąco środkami o neutralnym PH i raz na rok, raz na 2 lata wynająć szorowarkę i przeprowadzić proces doczyszczania posadzki
  • zatrudnienie profesjonalistów, którzy skutecznie doczyszczą posadzkę