Czyszczenie podłóg

Strategie mycia podłogi
Zrozumienie najbardziej efektywnych sposobów mopowania i odkurzania może sprawić, że podłogi i wykładziny będą czyste! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej

Podłogi w Twoim domu przyciągają kurz, jedzenie, brud i resztki, które sprawiają, że szybko ulegają zabrudzeniu, więc jest to bardzo ważne aby o nie dbać.

Podłogi kuchenne są przeważnie znacznie bardziej zabrudzone, więc wymagają większej uwagi. Odkurzanie i mycie to kluczowe elementy tego procesu. Poniżej znajdują się strategie ułatwiające i usprawniające podłogę.

Ta demonstracja ma na celu pomóc Ci bezbłędnie wyglądać na podłogach:
Niezbędne produkty do mycia podłogi
– Pokój, szufelka i szczotka
– Rękawice gumowe
– Mop – szmata lub gąbka
– Wiadro do mopa
– Roztwór do czyszczenia podłóg i woda
Jak mopować podłogę
Zacznij od odkurzania lub zamiatania posadzki. Trudniej jest wycierać, jeśli na podłodze znajdują się cząsteczki jedzenia lub brudu. Zawsze najpierw sprzątaj teren.
Postaw na pierwszym miejscu bezpieczeństwo. Załóż poręczne gumowe rękawiczki i sprawdź etykietę z tyłu produktu do czyszczenia podłóg, aby uzyskać informacje na temat bezpieczeństwa.
Wypełnij wiadro mopa. Wymieszaj gorącą wodę i odpowiednią ilość roztworu do czyszczenia podłóg, zgodnie ze wskazówkami na etykiecie produktu.
Rozpocznij mycie! Zanurz swój mop, wykręć go i idź do pracy!
Wypłucz podłogę. Gdy skończysz mop, upewnij się, że dasz podłodze dodatkowe płukanie – zwłaszcza jeśli masz dzieci lub zwierzęta. Robi to tylko mop, którego właśnie użyłeś (lub za pomocą dedykowanego mopa „płuczącego”) i wracasz ponownie do obszaru z czystą wodą.
Wskazówki do mopów
Jeśli masz mopa okrągłego, wycieranie w ciasnej poziomej ósemce zadziała najlepiej, ponieważ nie pozostawi żadnych fragmentów za sobą, które mogły zostać pominięte podczas zamiatania lub odkurzania.
W razie potrzeby okresowo wytrząśnij ścierkę na pojemniku.
Jeśli masz mop gąbkowy, wyczyść go tak, jakbyś był odkurzany – w pionowych liniach.
Jeśli natkniesz się na punkty zapalne, których mop nie oczyści, nie martw się; możesz przejść nad nimi później szmatką.

Bezpieczeństwo czyszczenia podłóg
Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, prawdopodobnie będziesz musiał uważać na produkty i metody, których używasz. Małe dzieci i zwierzęta często leżały na podłodze, dotykając jej nagą skórą – i tak, mogą nawet jeść z podłogi! Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że podłogi są czyste, ale należy również używać najmniej toksycznych produktów. Są wspaniałe w usuwaniu brudu, ale mogą powodować podrażnienia, jeśli wejdą w bezpośredni kontakt ze skórą. Sprawdź etykiety środków do czyszczenia podłogi w celu uzyskania instrukcji bezpieczeństwa. Jeśli zaleca się używanie produktu, stopy dziecka nie powinny w nim chodzić! Pamiętaj, aby po myciu dokładnie opłukać podłogi

Kluczowe kroki:
Odkurz lub przemyj podłogę przed rozpoczęciem mycia.
Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa na etykiecie produktu czyszczącego.
Pamiętaj, aby po zakończeniu mycia spłukać podłogę świeżą wodą

Najważniejsza wskazówka

Dostępna jest szeroka gama profesjonalnych środków do czyszczenia podłóg, takich jak Total Tenzi. Kiedy myjesz, pamiętaj, aby wycisnąć mopa. Pamiętaj tylko, aby przeczytać etykietę produktu przed rozpoczęciem, a także najpierw przetestować nowe produkty na małym obszarze