Jak myć ciśnieniowo dach, dachówki? Podstawy mycia ciśnieniowego dachu.

Wielu właścicieli firm i domów stara się zachować atrakcyjność swojej nieruchomości i chronić swoją inwestycję poprzez okresowe czyszczenie w celu usunięcia mchu, porostów, pleśni i innych niepożądanych zanieczyszczeń. Każdy, kto myśli o samodzielnym myciu ciśnieniowym instalacji dachowych, powinien zachować ostrożność.
Użycie niewłaściwej metody czyszczenia lub zbyt dużego nacisku może nie tylko uszkodzić niektóre rodzaje pokryć dachowych, ale samo zadanie może być fizycznie ryzykowne. W tym miejscu omówimy pytanie, czy można myć dach pod ciśnieniem, i przedstawimy wskazówki dotyczące bezpiecznego i skutecznego ciśnieniowego mycia dachu.


Profesjonalne mycie dachu.
Usługi mycia ciśnieniowego dachu z pewnością mogą oczyścić teren, ale nie wszystkie materiały dachowe najlepiej nadają się do mycia ciśnieniowego. Chociaż możliwe są pewne procesy mycia, często najlepiej jest zatrudnić profesjonalną firmę zajmującą się czyszczeniem dachu, aby wykonała pracę, aby zapobiec uszkodzeniom, takim jak:
Naruszanie klejenia, klejów lub podkładu materiałów dachowych.
• Nieszczelności dachu wokół świetlików, obróbek blacharskich lub innych obszarów dachowych z belkami stropowymi lub zużytymi uszczelkami.
• Pęknięcia lub pęknięcia w dachach glinianych, wstrząsanych, łupkowych, cementowych i metalowych.
• Usuwanie granulek z gontów asfaltowych.
• Przypadkowe rozprzestrzenianie się grzybów, mchów i innych organizmów z jednej części dachu na pozostałą część obszaru.
Ponieważ metody czyszczenia, narzędzia i dysze do wykonania zadania różnią się w zależności od zadania, najbezpieczniejszą drogą jest zatrudnienie specjalisty do mycia ciśnieniowego dachu lub firmy dekarskiej.

Czy można myć ciśnieniowo dachy z gontu?
Chociaż możliwe jest mycie ciśnieniowe dachów asfaltowych, wysoce zalecany jest delikatny proces mycia, w którym stosuje się niskie ciśnienie, a nie wysokie ciśnienie. Jeśli ciśnienie wody zostanie ustawione na nadmierny poziom Barów lub zostanie użyta niewłaściwa dysza, dach może zostać uszkodzony, zacząć przeciekać lub usunąć granulki asfaltu. Stosowanie odpowiedniej temperatury, stylu dyszy i ustawienia niskiego ciśnienia ma kluczowe znaczenie dla uzyskania solidnych wyników.


Czy inne materiały dachowe są bezpieczne do mycia pod ciśnieniem?
Kompozycja dachu jest pierwszą rzeczą, którą należy określić przy podejmowaniu decyzji, jak podejść do uzyskania czystego dachu. Inne materiały dachowe, mniej powszechne niż gonty, mogą nadal ulec uszkodzeniu podczas czyszczenia ciśnieniowego, a w niektórych przypadkach gwarancja właściciela może zostać unieważniona. Zawsze dobrze jest sprawdzić zalecenia producenta przed wyjęciem myjki ciśnieniowej do samodzielnego czyszczenia dachu. Oto kilka ogólnych wskazówek, które zazwyczaj stosuje się do sprzątania dachu.
• Dachówki z ceramiki, klinkieru: Ten materiał jest trwały i do czyszczenia dachówek z ceramiki należy używać myjki ciśnieniowej ustawionej na 1200 psi.
• Dachówka betonowa: Dachy te są zazwyczaj płaskie i powszechnie stosowane w kompleksach przemysłowych lub mieszkalnych. Mogą obsługiwać szeroką gamę ustawień czyszczenia ciśnieniowego.
• Dachy z blachy: Zazwyczaj wykonane ze stopu cyny, metalowe dachy są w stanie wytrzymać kilka poziomów ustawienia mycia ciśnieniowego.

Kiedy należy zatrudnić doświadczonych specjalistów od mycia dachów?
Jednym z najlepszych wskaźników świadczących o tym, że profesjonalne myjki dachowe są najlepszą opcją, są właściciele, którzy mają niewielkie lub żadne doświadczenie w myciu ciśnieniowym. Zatrudniając kogoś z odpowiednim sprzętem, skutecznymi biodegradowalnymi środkami czyszczącymi i know-how, zwiększa się szanse na uniknięcie konieczności nieoczekiwanej naprawy dachu lub kosztownej wymiany dachu. Dzięki odpowiedniemu ciśnieniu, dyszom i dobremu rozwiązaniu do czyszczenia prawie każdy dach może być wolny od nagromadzeń dzięki myjce elektrycznej.


Kiedy samodzielne mycie dachu jest dobrą opcją?

Jeśli twój dach jest wykonany z jednego z trwalszych materiałów, o których mowa wcześniej, samodzielne mycie elektryczne może się udać. Standardowa ocena PSI myjki ciśnieniowej wynosi 2600, więc może wylać dużo wody przy dużych prędkościach. Niektóre modele klasy profesjonalnej mają jeszcze większą moc i generalnie nie powinny być używane do samodzielnego czyszczenia dachu.


Czyszczenie dachów i rynien za pomocą myjki ciśnieniowej.
Istnieją również różne rodzaje dysz. Niektóre wystrzeliwują silne, proste strumienie wody, a inne mają nasadkę wentylatora, która jest delikatniejsza dla powierzchni styku. Kiedy dach jest wykonany z metalu lub betonu, często może wytrzymać proste dysze strzelające. Jednak metody niskociśnieniowe i dysze wentylatorowe są najlepsze w przypadku materiałów dachowych, takich jak asfalt, cedr i niektóre rodzaje dachówek.


Jak bezpiecznie myć ciśnieniowo dachy?
Mycie dachu można przeprowadzić bez powodowania uszkodzeń, ale wymaga to szczególnej ostrożności. Używając specjalnej końcówki dyszy, nawet bardziej kruche materiały, takie jak asfalt, mogą być wolne od zanieczyszczeń i nagromadzeń. Oto kroki i wskazówki dotyczące miękkiego mycia pokryć dachowych.

 1. Obficie zwilż rośliny i zaprojektuj krajobraz za pomocą węża ogrodowego, poświęcając czas na przykrycie delikatnych kwiatów plandeką w celu ochrony.
 2. Zwilż dach przy niskim ciśnieniu.
 3. Zastosuj chlor lub inny środek na sadzę i mchy aby usunąć brud i jednocześnie chroniąc przed grzybami, glonami, mchem i pleśnią.
 4. Pozwól im leżeć na powierzchni przez jakiś czas zgodny z instrukcją stosowania.
 5. Delikatnie spłucz od góry do dołu myjką ciśnieniową, aż do usunięcia pozostałości.
  Często można usunąć niektóre zanieczyszczenia miękką szczotką, miotłą lub dmuchawą do liści z drabiną, gdy nagromadzenie nie jest zbyt duże.
  5 najlepszych sposobów, w jakie mycie ciśnieniowe może przedłużyć żywotność Twojego dachu
  Zachowaj ten sam dach dla przyszłych pokoleń z należytą starannością i oszczędzaj pieniądze na nieplanowanych naprawach dachu lub wymianie dachu. Chociaż mycie nadmiernie ciśnieniowe może skrócić żywotność niektórych rodzajów pokryć dachowych, takich jak asfalt, ogólnie zwiększa atrakcyjność krawężników i wydłuża żywotność systemu dachowego. Oto pięć powodów, dla których okresowe mycie dachu jest korzystne dla długowieczności.
 6. Glony, mech, pleśń, porosty i inne rodzaje grzybów są nie tylko brzydkie, ale mogą atakować i erodować i gnić podstawę gontów, które chronią je przed przeciekaniem, a także rozluźniają fundamenty konstrukcji.
 7. Inne rośliny mogą również stać się pożywką dla mchu, który może przedostać się do konstrukcji drewnianych, desek tarasowych i pod okapami niektórych dachów. Regularne usługi mycia ciśnieniowego mogą pomóc ograniczyć te inwazje i oszczędzić właścicielom obaw o przedwczesne pogorszenie się stanu dachu.
 8. Czysty dach zatrzymuje mniej ciepła, co może przyczynić się do erozji podkładu dachowego.
 9. Brudny dach, który nie jest odpowiednio pielęgnowany, może ostatecznie stracić na roszczeniach gwarancyjnych.
 10. Zanieczyszczenia na dachach płaskich mogą zatykać otwory odpływowe, co prowadzi do zalegania na powierzchni, co może powodować erozję szkodliwych składników membrany dachowej.

Jak wybrać najlepsze myjki i produkty do czyszczenia dachów?
Najlepsze myjki ciśnieniowe, jakie znaleźliśmy, mają drastyczny zakres cen, który jest ogólnie powiązany z posiadaną mocą, czy to elektryczna, czy spalinowa , oraz z wszelkimi kluczowymi cechami, jakie mogą mieć. W przypadku większości zastosowań mieszkaniowych można rozważyć model średniej klasy, który ma około 150 – 200 Bar, dzięki czemu można go używać do innych zastosowań w domu, takich jak chodniki, podjazdy itp.


Wybór myjki elektrycznej, która może wykonywać zarówno ustawienia niskiego, jak i wysokiego ciśnienia, jest optymalny. Nie zapomnij wziąć pod uwagę tych, które współpracują z różnymi rodzajami dysz, są łatwe w przenoszeniu i mają wystarczająco długi wąż, aby wykonać zadanie. Pianownice to kolejna opcja do miękkich projektów prania, a niektórzy ludzie mogą wykonać jednopiętrową konstrukcję z drabiny bez konieczności wchodzenia na dach. Te armaty są nieco bezpieczniejsze i wielu majsterkowiczów uważa je za zabawne w użyciu.
Istnieje wiele opcji chemikaliów, które mogą skutecznie czyścić dachy, ale najczęściej używanymi chemikaliami, które nadal są używane, są środki na bazie chloru zmieszane z wodą lub podchlorynem sodu podczas mycia wysokociśnieniowego. Jeśli obecne są porosty, glony, pleśń, inne biologiczne narośla lub przebarwienia, można użyć specjalnych środków powierzchniowo czynnych, aby je usunąć i spowolnić ich ponowne pojawianie się. Obecnie dostępnych jest również kilka przyjaznych dla ziemi biodegradowalnych opcji czyszczenia dachu.


Profesjonalne mycie dachów ciśnieniowe pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze
Ostatecznie wezwanie doświadczonego dostawcy usług sprzątania dachu oznacza dla Ciebie mniej pracy i wydatków z własnej kieszeni. Brak kosztownego sprzętu do kupienia, a ponadto nie ma fizycznego ryzyka dla profesjonalistów po twojej stronie. Wiele osób dostrzega poprawę kosztów energii, dłuższą żywotność dachu oraz wzrost wartości ich nieruchomości w przypadku czystego i sanitarnego dachu.